خالقان جهان های نو از آینده سینما گفتند

فکر می کنم همه می دانند که من عاشق فیلم های علمی تخیلی خوب هستم. راستش از این موضوع خیلی هم راضیم هرچند می دانم این اعتراف مرا از حلقه دوستداران رسمی سینما شاید بیرون بیاندازد و باعث شود از دید بقیه آدمی غیر جدی و فاقد درک هنری به نظر برسم اما خوب واقعیت همین است و من با این سبک فیلم ها و داستان ها بزرگ شده ام  ،اما بیشتر از علمی تخیلی من عاشق ایده پردازان آینده نگرانی هستم که برای داستان خود دنیایی جدید را خلق می کنند و همیشه فراسوی امکانات جدید پیش می روند و سعی می کنند دنیایا ساخته ذهن خود را تکمیل کنند و برای روایت آن جزییات آن را آشکار کنند و حتی دست به ساخت تاریخچه و اصل و نسب آن دنیا بپردازند.

برای همین است که ارباب حلقه ها را دوست دارم. مدتی است به خاطر یکی از پروژه هایم روی ارباب حلقه با دقت بیشتری کار می کنم و می بینم چقدر همه چیز سر جای خودش است و این داستان علاوه بر روایت اسطوره ای و اخلاقی ، چقدر جهانی دقیق را ساخته است.

وقتی به جهان سینما می رسم تجلی این طرز کار را در دو نفر بیشتر از بقیه می بینم : جرج لوکاس و جیمز کامرون. خالقان جهان جنگ های ستاره ای و اواتار. کسانی که نه تنها از ساخت دنیا های جدید ترسی ندارند که آنها را در نظمی بی نظیر می سازند و برای ساختن آنها امکانات موجود دنیای خودمان را نیز تغییر می دهند.

سینما پس از جنگ ستارگان تغییر کرد همانگونه که آواتار دوباره سینما را اختراع کرد. در کنار این محصولات خود خالقان این دنیا ها هستند که برای من جذابند. مردانی که از تجربه چیزهای جدید و رفتن به راه های تازه نمی هراسند.

به همین دلیل دنبال کردن اخبار آدم هایی مانند لوکاس  و کامرون یکی از سرگرمی های من است و وقتی این دو خط خبری در یک نقطه به هم گره می خورد دیگر نمی توانم هیجان زدگی ام را نشان ندهم

هفته پیش در کنفرانس صاحبان سالن های نمایش سینمایی که در لاس وگاس برگزار شد جرج لوکاس و جیمز کامرون با هم برروی صحنه قرار گرفتند تا از آینده سینما، گام های بزرگ گبعدی و آینده ۳ – بعدی بگویند. می توانید خبرش را اینجا بخوانید .

بلافاصله بعد از این نشست بود که خبر قرار داد ۳ بعدی سازی قسمت اول جنگ های ستارگان رسما اعلام شد اما حضور این دو ریو صحنه و این تصویر بهانه ای بود برای نوشتن این پست.

ویدیو سخنرانی جیمز کامرون در کنفرانس تد را هم این بالا به اشتراک گذاشتم تا آنها که فقط فیلم های او را دیده اند فرصتی پیدا کنند تا نگاهی به ایده هایش بیاندازند.

دیدگاه

  1. با سلام
    خوشحالم از اینکه تاثیرات شاگرد شما بودن رو هنوز در خودم میبینم… حتی اگر سالها از اون زمان گذشته باشه…
    من هم در مورد این پست کاملا باشما موافقم…
    پیروز باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.