جان الیور و انتخابات کانادا

امروز، دوشنبه انتخابات سراسری کانادا در حال برگزاری است. انتخاباتی که دوره تبلیغات آن یکی از طولانی ترین دوره های تبلیغات انتخاباتی در طول یک قرن گذشته به شمار می رفت و با کش و قوس زیادی همراه بود. بر اساس آخرین نظرسنجی ها به نظر می رسد امروز دوران ۱۰ ساله زمامداری حزب محافظه کار و نخست وزیر استفان هارپر به پایان برسد و احتمالا حزب لیبرال به رهبری جاسیتن ترودو دولت اقلیت در کانادا تشکیل بدهد.

اتفاقی که اگر رخ دهد با توجه به نزدیکی آرا شاید، پیش از زمان ۴ ساله، برگزاری انتخاباتی زودهنگام ناگریز باشد.

Keehn-Is-Canada-Still-Nice1-690

شب گذشته جان اولیور، در بخش اصلی برنامه خود سعی کرد برای شهروندان غیر کانادایی و به طور خاص آمریکایی ها این انتخابات را توضیح دهد. در زیر می توانید این بخش از برنامه اولیور را از یوتیوب مشاهده کنید.


پ.ن: با وجودی که سیاست های محافظه کارانه هارپر و به خصوص سرمایه ای که او در بخش نفت و گاز وارد کرد، در کنار وجود حامیانی سنتی و محافظه کار بخشی از کسانی که در این صنعت مشغول به کار هستند را به حامیان او بدل کرده است، اما سیاست های ضد محیط زیستی، کاهش بودجه های تحقیقاتی و افزایش تندرویی در سیسات بین الملل باعث شده تا به قول جرمی کین، نویسنده نیویورکر او در ۱۰ سال گذشته کانادا را به گونه غیر منتظره ای غیر کانادایی کند.

مقاله کین در نیویورکر درباره صعود جاستین ترودو را می توانید در اینجا
مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.