تهران کهن – رادیو راز

SDC11088

 

برنامه سیزدهم رادیو راز منتشر شد.

رادیو راز برنامه رادیو اینترنتی است که با هدف ترویج علم از سوی پژمان نوروزی در تهران و پوریا ناظمی که فعلا ساکن مونترال است تهیه و اجرا می شود.

برنامه سیزدم رادیو راز به تهران اختصاص دارد.

هفته گذشته خبر پیدا شدن اسکلتی ۷ هزار ساله در تهران باعث شد تا ما به سراغ تهران و به بهانه آن به سراغ استخوان باستان شناسی برویم تا ببینیم باستان شناسان چطور از روی یک استخوان می توانند قدمت آن را تعیین کنند. همچنین نگاهی به داستان تاریخی تهران انداخته ایم.

1781974_10204215555523580_5699385378098583175_nIMG_0659

میهمان این برنامه رادیو راز، فرناز خطیبی از دانشگاه توکیو است. فرناز خطیبی باستان شناس و متخصص استخوان باستان شناسی و در عین حال روزنامه نگار پر سابقه ای است که هم اکنون در دانشگاه توکیو مطالعاتش در زمینه استخوان باستان شناسی را دنبال می کند.

این برنامه را می توانید از اینجا دانلود کرده و یا در چیر بیت گوش کنید.

همچنین می توانید صفحه ما در فیس بوک را دنبال کنید تا از خبرهای مرتبط با این برنامه رادیویی بی خبر نمانید.

منابع مربوبط به این داستان:

خبر کشف اسکلت ۷ هزار ساله در تهران در بی بی سی 

روش تعیین عمر با استفاده از کربن ۱۴

انجمن انسان شناسی آمریکا

دیدگاه

  1. ممنون از برنامه خوبتون. صحبت های خانم خطیبی جالب و مفید بود ولی یه خورده بی حال صحبت می کردند! موسیقی برنامه تون هم مثل همیشه زیبا بود، به خصوص موسیقی ضربی آخر برنامه که حسابی غافلگیرم کرد! ابتدا فکر کردم شاید حواستون نبوده اشتباهی رخ داده ولی بعد فهمیدم این آهنگ شمس العماره مرحوم مرتضی احمدی در آلبوم “صدای تهران قدیمه” و خب با موضوع برنامه شما هم همخوانی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.