داستان شهر

خلاصه ای از رویدادهای مونترال در هفته گذشته
داستان مونترال در هفته منتهی به ۲۶ ماه می ۲۰۱۸

در این مجموعه هفتگی خلاصه ای از رویدادهای مرتبط با شهر مونترال را منتشر می کنم. شاید برای شما هم آنچه در شهری در آن سوی اقیانوس می گذرد جالب باشد.

حمله به دفتر وایس در مونترال

CTV News: گروهی از مخالفان مهاجرت روز پنج شنبه به دفتر مرکز رسانه ای Vice  در شهر مونترال حمله کردند. مهاجمان که ماسک به صورت داشتند متعلق به گروهی به نام آتلانتا کبک (Atlanta Quebec) هستند در این حمله به مقاله‌ای اعتراض داشتند که هفته پیش از آن از سوی این رسانه درباره گروه‌های افراطی دست راستی و مخالف مهاجرت نوشته شده بود.

بازداشت شبکه ای از توزیع کنندگان ماری جوانا در مونترال

Montreal Gazette: پلیس مونترال ۸ مرد و یک زن را به اتهام تشکیل شبکه ای برای فروش ماری جوانا در شهر دستگیر کرده است. با نزدیک شدن به زمان قانونی شدن مصرف ماری‌جوانا در کانادا، سخت  گیری ها در زمینه خرید و فروش غیر قانونی این گیاه افزایش پیدا کرده است.

دولت کبک، از دست دادن محبوبیت با وجود رونق اقتصادی

Montreal Gazette: دولت فعلی استان کبک در کانادا موفق شده است در نه تنها مالیت ها را کاهش داده است، نرخ بیکاری کم کرده و برای سه سال پیاپی با رعایت انضباط اقتصادی نه تنها کسری بودجه نداشته که هر سال شاهد اضافه بودجه نیر بوده است. با این وجود به نظر می رسد این انضباط اقتصادی نتوانسته باعث حفظ محبوبیت دولت فیلیپ کویارد (Philippe Couillard ) لیبرال شود. نظر سنجی ها نشان از کاهش محبوبیت او است. افزایش حداقل درآمد و بهبود سیستم تامین اجتماعی و درمانی از خواسته های اصلی رای دهندگان است. انتخابات استانی کبک پاییز امسال برگزار خواهد شد.

پرونده های مجهول در کامیک کان مونترال

کامیک کان مونترال

Montreal Gazette: مونترال در فاصله روزهای ۶ تا ۸ جولای میزبان کامیک کان مونترال است. فهرستی از ستاره های دنیای کتاب های مصور، علمی تخیلی، فانتزی و سریال ها و برنامه های تلویزیونی این ژانر در این برنامه شرکت خواهند داشت. آخرین میهمان های معرفی شده بن مک‌کنزی (گاتهام) و مونیکا باکازین (گاتهام، ددپول، سرنتی) هستند. همچنین برگزار کنندگان پنل ویژه ای را برای گفتگو با دیوید دوکاونی ( بازیگر نقش فاکس مولدر در سریال ایکس فایل) در نظر گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.